מה תפקידה של משאבה לדלת זכוכית?

משאבה רצפתית
תוכן עניינים

בכל דלת זכוכית, אנחנו יכולים למצוא מרכיב שנקרא מחזיר דלת. מטרתו לאפשר לנו לסגור את הדלת בצורה פשוטה ונוחה, מבלי שהיא תיטרק מה שיכול לגרום לשבר וסדק בדלת. מטרתו של מחזיר דלת, היא לאפשר לדלת להיסגר לאט לאט ובאופן בטוח.

זה אפשרי בזכות משאבה לדלת זכוכית שמותקנת בתוך מחזיר דלת. המשאבה היא זו שלמעשה יוצרת את האפשרות לטרוק את הדלת לאט, בשקט, ובכל זאת לאפשר לה להיסגר ולהינעל באופן שימנע מאנשים לא רצויים, לא להיכנס אל תוך המבנה.

במאמר זה אנחנו נסביר בקצרה מה תפקידה של משאבה לדלת זכוכית, וכיצד מחליפים אותה במידת הצורך. זאת על מנת שנוכל ליהנות ממשאבה חדשה ותקינה, במידה והמשאבה המותקנת איננה מבצעת את עבודתה בצורה טובה.

תפקידה של משאבה לדלת זכוכית

המשאבה נמצאת בחלק התחתון של הדלת, והיא כוללת בתוכה שמן אשר מאפשר למרכיבים השונים שלה לפעול בצורה סדירה. באופן כזה, היא מאפשרת לנו להחזיר את הדלת אל הפתח בצורה שקטה ואיטית.

אם בדלת לא תותקן משאבה, אז אנחנו יכולים למצוא את עצמנו בסיטואציה בה הדלת פשוט תיסגר מהר מדי, חזק מדי, מה שכמובן עלול לייצר סדרים ושברים בדלת ואי נוחות מתמשכת לכל מי שמתכוון להשתמש בה.

איך מחליפים משאבת דלת זכוכית

בשביל להחליף משאבת דלת זכוכית, יש להזמין איש מקצוע שמתמחה בכך ויש לו ידע, ניסיון וכמובן את הכלים הרלוונטיים בשביל לבצע את העבודה בצורה מקצועית וטובה. הוא יבחן את המצב ועל פיו יחליט כיצד לטפל בבעיה על מנת להחליף את המשאבה בצורה נכונה ומדויקת.

לשם כך, הוא יפרק את הדלת ויפריד את הזכוכית מהחלק התחתון שלה, לאחר מכן הוא יסיר את המשאבה. חלק זה חייב להתבצע בצרוה זהירה, על מנת שיהיה ניתן לדעת מה הגבולות של הזכוכית ומה הן נקודות התרופות שלה.

לאחר שיפרק את המשאבה, הוא יחליט אם צריך להסיר אותה לגמרי, כולל את הקופסא שעוטפת אותה או רק את המשאבה עצמה. אם יהיה צורך להחליף את הקופסא כולה, אז הוא יידרש לעשן אותה באמצעות בטון.

לאחר מכן, הוא יכניס את המשאבה אל תוך הקופסא, בהתאם לנתוני הדלת וכן בהתאם לתנאי המקום, כולל תנאי הרוחות הנושבים בו. המשאבה חייבת להיות ישרה, מוברגת חזק ויש לבצע בדיקה מקיפה שהדלת אכן עובדת בצורה סדירה, מכוונת היטב, והכל עובד ונראה כמו שצריך.

בסיום התהליך, הוא יחזיר את כל הכיסויים שהוא פירק, ולמעשה יחזיר את הדלת למראה המקורי שלה. חשוב לציין, רק אחרי שאנחנו בודקים את הדלת ומוודאים שהכל תקין ואפשר לחזור ולהשתמש בה בצורה סדירה, אז זה אומר שהעבודה של המתקין הסתיימה. מאחר ויש לו את הידע והניסיון הדרושים, אז הוא ידע לבצע את העבודה ואת הגימור בצורה מושלמת.

 

השאר תגובה
אולי יעניין אותך גם...
כתבות אחרונות

מעוניינים לדעת מחיר מראש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן