תיקון דלת אש

אנחנו עובדים 24/7 חייגו עכשיו 050-5533392​

בלא מעט מבנים, פרטיים, ציבוריים ואחרים, אנחנו יכולים למצוא דלתות מיוחדות המותקנות, בין אם זה בנכס עצמו ובין אם זה באיזורים המשותפים, קרי במסדרונות, בכניסה לחדרי מדרגות, חניונים ומקומות אחרים. מדובר בדלתות אש.

דלת אש היא דלת אשר עשויה מחומרים אשר עמידים מפני אש. מדובר על חומרים כגון פלדה, גבס, זכוכית וכן וורמיקוליט (חומר מינרל ייחודי עם יכולת בידוד גבוהה). מדובר על דלתות שונות במבנה ובאפיונים שלהן מדלתות רגילות. בין היתר, מאחר ומטרתן היא ליצור הפרדה בין החדר בו פרצה השריפה לבין החלק בו נמצאים אנשים. המטרה היא למנוע את חדירת האש ולאפשר פינוי נוח ומהיר של האנשים המצויים במבנה. הדלתות אמורות לעמוד בתנאי לחץ וחום גבוהים לאורך זמן.

לצערנו, בדומה לדלתות רגילות, גם במקרים של דלת אש אנחנו עלולים להיתקל בבעיות שונות. ההבדל הוא, אם נגרמת תקלה בדלת אש והיא לא מותקנת בו במקום, הרי כשתפרוץ שריפה לא נוכל להשתמש בה או לחילופין, לא נוכל ליהנות מהיתרונות שלה. לכן חשוב מאוד להכיר את התקלות וכמובן לדעת כיצד להתמודד איתן.

 

תיקון דלתות אש מתבצעות בעזרת איש מקצוע מומחה! לחצו כאן או חייגו 050-5533392

תיקון דלת אש

כיצד נגרמות תקלות בדלת אש

בעיקרון, תקלות בדלתות אש יכולות להיגרם משלוש-ארבע סיבות עיקריות:

  • כתוצאה משימוש תדיר בדלת, מה שיוצר עם הזמן בלאי.
  • כתוצאה מנזק עקב חבלה או סיבה אחרת, המחייבת תיקון.
  • התיישנות, בפרט זה נכון במקרה של דלתות שלא עברו תהליך של חידוש ושינוי.
  • אם פרצה במקום שריפה ועקב כך היתה פריצה של מכבי אש, סביר להניח שנגרם לדלת נזק ויש צורך לטפל בו.

תיקון דלתות אש

חשוב מאוד להקפיד שהתיקון יתבצע באופן מהיר, מקצועי ואיכותי, על מנת שיהיה ניתן לחזור ולהשתמש בדלת בצורה סדירה. התיקון, כאמור, צריך להתבצע הן במקרים בהם נגרם נזק כתוצאה מפריצה של מכבי אש או מסיבות אחרות, וכן יש לבדוק את הדלת ועד כמה היא תקינה לעיתים תכופות, על מנת לוודא שאין בלאי וניתן להשתמש בה בצורה אפקטיבית.

תיקון דלת לאחר פריצת מכבי אש- כאמור, אחת הסיבות העיקריות לכך שדלת אש נפגעת ולא ניתן להשתמש בה יותר, היא כתוצאה מפריצת מכבי אש. בתהליך של שריפה, אז הדלת מגנה על מי שנמצא בתוך המבנה, כוחות כיבוי אש יעשו כל מה שנדרש בשביל להוציא אותם החוצה אל אזור מוגן. גם במחיר של נזק ותקלות לדלת.

במקרים רבים הפגיעה תהיה בליבה של הדלת, יכול להיות שגם כתוצאה מהשריפה הליבה תינזק בצורה כזו או אחרת. בין היתר, ייתכן שהשכבות הפנימיות והחיצוניות של הדלת יתפרקו לאט לאט. התהליך ייקח זמן, אך ככל שהשריפה תתגבר התהליך יהיה מואץ יותר. במקרים רבים אפשר לתקן את הנזק ולהחזיר את הדלת לשימוש.

החלפת ידית בהלה לדלת אש

אחת הבעיות הנפוצות בדלתות באופן כללי, ובפרט בכל מה שקשור לדלת אש, נגרמת בידית שלה. במקרה של דלת אש, יש לכך חשיבות רבה יותר, מאחר ומדובר בידית עם תקן מסוים, כזו שאמורה לאפשר פתיחה נוחה ופשוטה של הדלת, וכן סגירה מלאה שלה. אם יש בעיה בידית, חייבים להחליף אותה כמה שיותר מהר. חשוב לבדוק שהיא אכן מאפשרת פתיחה מהירה ונוחה, ללא עיכובים של הדלת, ומאפשרת סגירה מהירה שלה.

החלפת מנעול לדלת אש

בדומה למקרים של ידיות, גם במקרים של מנעול לדלת אש, יש לבצע החלפה כמה שיותר מהר, על מנת שיהיה ניתן לנעול את הדלת בצורה מהירה ופשוטה, מיד אחרי שסוגרים אותה. לשם כך, יש להתקין ידיות בהלה (פאניק).

מה מנעול בהלה? מנעול בהלה, הוא מנעול אשר מורכב בדלת אש, ובנוי בצורה של ידית ארוכה אשר קל מאוד להתקין אותה וקל מאוד לאחוז בה ולפתוח באמצעותה את הדלת. מיד אחרי שסוגרים את הדלת היא ננעלת, ובכך היא מונעת מהאש לחדור פנימה. מדובר על מנעול שדורש כוח מסוים, והוא מותאם לאופי ועובי הדלת.

אלקטרומגנט לדלת אש

מתקן נוסף שהוא חיוני בדלתות אש ויש לוודא שהוא עובד בצורה תקינה, הוא אלקטרומגנט. מדובר על מתקן המיועד לאפשר לדלת להישאר פתוחה. הוא מותקן בחלק הנמוך של הדלת ומתחבר לרצפה. הוא מאפשר להשאיר אותה פתוחה, והוא מחובר למערכת גילוי אש באמצעות לחצן, אשר ברגע שהוא מופעל המגנט משתחרר.

החלפת אלקטרו מגנט לדלת אש צריכה להתבצע על ידי איש מקצוע שאמור לבחון את הדלת ואת המאפיינים שלה, ויודע כיצד לבצע את ההתאמות הנדרשות בשביל שיהיה ניתן להתקין את האלקטרומגנט בצורה נכונה ובאופן שישרת את הצרכים של הדלת וכל מי שיידרש להשתמש בה.

תיקון דלתות אש עם המומחים של Fixdoor

אם אתם מחפשים תיקון דלת אש, פנו אלינו עוד היום ונשמח לתת לכם שירות. אנו ב- Fixdoor דוגלים במקצועיות ובמחירים הוגנים. הצוות שלנו עובד 24/7 בשבוע – חייגו עכשיו 054-8394216

מעוניינים לדעת מחיר מראש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן