מהו סוגר דלת הידראולי?

תוכן עניינים

כשאנחנו ניגשים לפתח של חדר מסוים, לא בהכרח שמים לב איך הדלת בנויה ואיך היא עובדת. איך אנחנו יכולים לפתוח ולסגור אותה. אך אם אנחנו לא מצליחים לפתוח אותה, סביר להניח שאז נתייחס לחלקים השונים של הדלת, בשביל לדעת מה עלינו לעשות וכיצד אפשר לטפל בבעיה בשביל שנוכל לחזור ולהשתמש בה בצורה סדירה.

דוגמא טובה לכך הן דלתות שיש להן מחזיר דלת הידראולי. מרבית האנשים, באופן טבעי לא ממש מתייחסים לחלק הזה בדלת, במיוחד לאור העובדה שמדובר בפריט שנמצא בחלק העליון של הדלת, בין אם זה מבחוץ ובין אם זה מבפנים. בדרך כלל אנחנו נמצא אותו בסוגים שונים של דלתות, בין היתר במבני מגורים אך יותר במוסדות ציבור, מבנים עסקיים, דלתות יציאה מהמבנה ועוד.

מחזיר דלת הידראולי

מהו סוגר הידראולי?

סוגר הידראולי, הוא אמצעי שמותקן, כאמור, בחלק העליון של הדלת, בין אם זה בצידה הפנימי או החיצוני, ומטרתו לאפשר לנו לפתוח ולסגור את הדלת בצורה בטוחה מבלי שנצטרך להפעיל כוח או מבלי שהדלת תיטרק.

סוגר הידרואלי, הוא למעשה כמין זרוע, אשר במצב רגיל, קרי שהדלת סגורה, היא פרושה בצורה ישרה (למרות שהיא מותקנת בזווית), אך כשפותחים את הדלת, היא מתקפלת כמו זרוע של יד, ובכך אפשר לקרב את הדלת אל הקיר ולאפשר את פתיחתה.

נהוג להשתמש בסוגר כזה בסוגים שונים של דלתות כאמור, בין היתר דלתות חזקות, כמו דלת זכוכית, דלת מתכת, פלדה, ברזל ועוד. יחד עם זאת, אפשר למצוא סוגר כזה גם בדלתות רגילות, קרי דלת עץ. זאת במידה ורוצים למנוע מצב שהדלת תיטרק. חשוב לציין עוד, הסוגר יוצר פער מסוים בין הדלת לקיר, ובכך הוא גם מונע אפשרות שיישארו סימנים ונזק לקיר.

באילו סוגי דלתות יש סוגר דלת הידראולי?

אנחנו יכולים למצוא סוגר דלת הידראולי במגוון רחב של דלתות. כאמור, הן במבנים פרטיים, עסקיים, ציבוריים ואחרים. אנחנו יכולים למצוא סוגרים מסוגים שונים, בשלל גדלים, וכאלה שבנויים ומעוצבים בצורות שונות. באופן טבעי, ככל שהדלת יותר גדולה וכבדה, כך גדל הסיכוי שאנחנו נצטרך להשתמש בסוגר הרבה יותר משמעותי.

דוגמאות לדלתות בהם נרצה להשתמש בסוגר כזה אפשר למצוא, למשל, במחסנים, מקלטים, לובי של בניין, ממ"דים, דלתות פנים במבנה, חדרים בבתי חולים, שירותים ציבוריים ועוד.  ישנן סיבות שונות ומגוונות מדוע נרצה להשתמש בסוג כזה. בין היתר, בשביל לאפשר פתיחה וסגירה נוחה, קלה ופשוטה, מבלי לסבך יותר מדי את המשתמשים בדלת.

לפני סיום נציין, כל תהליך ההתקנה או התיקון בעתיד, צריך להתבצע על ידי איש מקצוע שמתמחה בכך. הוא יתקין את הסוגר המתאים על פי סוג הדלת והגודל שלה, על פי המשקל של הדלת, ובצורה כזו יוכל להכריע בשאלה, איזה סוג להתקין ואיפה לעשות זאת.

השאר תגובה
אולי יעניין אותך גם...
כתבות אחרונות

מעוניינים לדעת מחיר מראש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן