תיקון מקלחון – האם כדאי לתקן בעצמנו?

תיקון מקלחון
תוכן עניינים

בהרבה מאוד בתי מגורים, משרדים ובתי עסק מסוגים שונים, אנחנו יכולים למצוא מקלחונים. במקום אמבטיות גדולות, אפשר למצוא במקלחת מקלחון צר ומצומצם, המתאים לתנאי המקום, בין אם זה מבחינת הגודל ובין אם זה בהיבטים אחרים.

תיקון מקלחון

בהרבה מאוד מקלחונים אנחנו נמצא אמצעים שונים שנועדו לייצר הפרדה, בין המקלחון עצמו לבין שאר החלל. כך למשל, אפשר למצוא מקלחונים עם דלתות זכוכית או דלתות אחרות, בין אם זה בבתי מגורים, משרדים, מקלחות של מכוני ספורט ועוד. המטרה היא לא רק לייצר הפרדה על מנת שהמים מהמקלחון לא יגיעו לחלקים אחרים בחלל החדר, אלא גם בשביל לייצר פרטיות, למשל בחלל בו ישנם מספר מקלחונים.

בדומה לדלתות רבות אחרות, גם במקלחונים אנחנו עלולים להיתקל בבעיות שונות שמחייבות טיפול מיידי. לשם כך, עלינו להזמין איש מקצוע המתמחה בכל מה שקשור לנושא של תיקון מקלחון. חשוב לעשות זאת בהקדם, הן בשביל שנוכל לחזור ולהשתמש במקלחון והן בשביל שנוכל לעשות זאת בצורה בטוחה.

באילו בעיות אנחנו עלולים להיתקל במקלחון?

בשביל להבין את התקלות האפשרויות במקלחון, מה שידרוש תיקון על ידי איש מקצוע, רצוי להבין תחילה איך הוא בנוי ולאחר מכן נציג את הבעיות האפשרויות.

מקלחון יכול להיות בנוי במספר צורות. בעיקרון הוא אמור להכיל את החלק בו מתקלחים. מדובר על ריבוע של מספר סנטימטרים אשר יש בו חור ניקוז למים.

אפשרי שהמקלחון יהיה דלת זכוכית המותקנת בין שני קירות המבנה, אפשרי גם שהמקלחון בצורת ר' עשוי משני חלקים אשר צמודים לקירות המבנה, ואפשר שהמקלחון יהיה גם עשוי משלושה קירות כשהקיר הרביעי, שייך למבנה  בעצמו. בדרך כלל, מקלחון עשוי זכוכית, אך אפשר למצוא גם מקלחונים עשויים מחומרים אחרים, בתנאי כמובן שהם עמידים למים ולחות.

הבעיות האפשרויות במקלחונים, המחייבות תיקון, הן: דלת שאיננה נסגרת עד הסוף, דלת שנפתחת ולא נסגרת כלל, עודף משקל על הדלת, מה שגורם לה לצנוח כלפי מטה, בעיה בידית, או כל דבר אחר שמונע אפשרות להשתמש בדלת בצורה סדירה ובטוחה. מאחר ומדובר הרבה פעמים בדלת זכוכית, אזי חשוב מאוד שהתיקון יתבצע כמה שיותר מהר, בשביל שיהיה אפשר לחזור ולהשתמש בה בצורה בטוחה.

איך עושים את זה?

תיקון מקלחון מחייב לפנות אל איש מקצוע שמתמחה בנושא. מדובר בעל מקצוע שיש לו ידע, ניסיון וכלים לעבוד עם דלתות בכלל ומקלחונים בפרט. חשוב שהוא ידע לאבחן את הבעיה, ידע לזהות את אופי תפקוד המקלחון והדלת, ובהתאם יחליט כיצד לטפל בה, באמצעים והכלים העומדים לרשותו.

התהליך יכול לקחת זמן מה, אך אם הוא נעשה בצורה יסודית ורצינית, אזי שעוד באותו יום יהיה אפשר לחזור ולהשתמש במקלחון בצורה סדירה. כמובן, יש לוודא שהוא מבצע החלפה של רכיבים על פי הצורך.

השאר תגובה
אולי יעניין אותך גם...
כתבות אחרונות

מעוניינים לדעת מחיר מראש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן