מהו מחזיר שמן לדלת זכוכית?

מחזיר שמן
תוכן עניינים

אחד המאפיינים הבולטים בתפקוד של דלת זכוכית הוא, היכולת לסגור אותה מבלי שהיא תיטרק. הסגירה נעשית לאט לאט, באופן כזה שאין לה אפשרות להיטרק בכוח, מה שיכול למנוע ממנה להתנפץ ולייצר מצב שעלול לסכן את המשתמשים בה.

מחזיר שמן

בשביל שדלת זכוכית תעבוד בצורה תקינה ולא תיטרק במהירות, אזי שיש להתקין בה מחזיר שמן. מדובר על מתקן ייחודי, פשוט, אשר נמצא בדרך כלל בחלק התחתון של הדלת, אך אפשר למצוא אותו גם באזורים אחרים שלה.

חשוב לציין, דלתות זכוכית הן לא הדלתות היחידות שמותקן בהן אמצעי שכזה. גם בדלתות אש, ודלתות אחרות, אנחנו יכולים למצוא מחזיר שמן, אשר מונע אפשרות לטרוק את הדלת וכן שומר שהיא תהיה סגורה כל הזמן. מדובר על מתקן אשר אמור להתאים למבנה של הדלת ולאופן בו היא בנויה.

לפני שנסביר מה זה מחזיר שמן לדלת זכוכית ובכלל, כיצד בוחרים ומתקינים אותו, חשוב לומר, ההתקנה נעשית בדלת כאשר מתקינים אותה בפעם הראשונה. עם זאת, מאוד ייתכן שהמחזיר יתקלקל עם הזמן, יישחק או יקרה לו משהו אחר שיחייב טיפול מיידי, בין היתר על ידי הסרת המחזיר המקורי והתקנת מחזיר שמן חדש.

מהו מחזיר שמן?

מדובר למעשה בסוגר הידראולי אשר מושך את הדלת לסגירה איטית, עד אשר זה מגיע לשלב בו הדלת מתיישרת בקו אחד עם הקיר או החלקים הנייחים שלה. כאשר פותחים את הדלת, יש להפעיל מעט כוח, כפי שאנחנו מכירים במקרים של דלתות זכוכית, אך כאשר אנחנו סוגרים אותה, לא חייבים לדחוף את הדלת, אלא אפשר לשחרר, ולתת לה לחזור לבד למצב אפס, כלומר לקו ישר. הדבר ייעשה בצורה עדינה ובטוחה.

בעיקרון מחזיר שמן מתאים, כאמור, לדלתות זכוכית, אך אפשר למצוא אותו גם בדלתות אחרות, כמו למשל, עץ ואלומיניום. במקרים של דלתות מסוגים אחרים, נמצא לא פעם דברים דומים לכך, אשר פועלים בצורה דומה, אך עם חומרים אחרים.

מתי צריך להחליף מחזיר שמן?

בשביל להחליף מחזיר שמן, צריך לשים לב ליכולת שלנו להתנהל עם הדלת, ליכולת שלנו להשתמש בה כפי שאנחנו רוצים, באופן בטוח ונוח. חשוב מאוד שהתהליך יתבצע בצורה חלקה ולכן יש להזמין איש מקצוע שמתמחה בכך.

הוא יסיר תחילה את המחזיר המקורי, ידאג שהדלת תהיה מנוטרלת על מנת שלא יהיה ניתן לפתוח או לסגור אותה, ויתקין במקומו מחזיר שמן חדש. אחרי שהוא יסיים את תהליך העבודה, הוא יבחן האם המחזיר החדש עובד בצורה תקינה.

בעיקרון, אין סיבה להחליף מחזיר שמן לדלת זכוכית אם אין בעיה, אך אם מתגלה כזו, מוטב לעשות זאת כמה שיותר מהר, מבלי לחכות זמן רב, על מנת שיהיה ניתן לחזור ולהשתמש בדלת כפי שאנחנו רוצים, בצורה בטוחה ונוחה.

השאר תגובה
אולי יעניין אותך גם...
כתבות אחרונות

מעוניינים לדעת מחיר מראש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן