מנגנון לדלת הזזה – איך הוא פועל ומתי מחליפים אותו?

מנגנון לדלת הזזה
תוכן עניינים

דלתות הזזה נחשבות מאוד פופולריות, הן במבני מגורים, מבני עסקים ובסוגים אחרים של מבנים. נהוג להשתמש בהן, הן בתור דלתות חיצוניות (למשל כשמדובר על דלתות כניסה במבני עסקים או כדלתות במרפסות) וכן נהוג להשתמש בהן בתור דלתות פנימיות לחדרי שינה, שירותים, חדרי עבודה, מחסנים, משרדים ועוד.

לדלתות הזזה יש מספר יתרונות מובנים. ראשית, להבדיל מדלת ציר אשר דורשת שטח לפתיחה, בין אם היא נפתחת קדימה-אחורה, למעלה-למטה, הרי שדלת הזזה איננה דורשת שטח לשם כך, מאחר והיא נפתחת במקביל לקיר ולעיתים גם לתוכו, באמצעות כיס מיוחד שיוצרים בתוכו לשם כך.

שנית, זו נחשבת לדלת הרבה יותר בטוחה לשימוש, יותר נוחה וקלה, ומנגד זו גם דלת שיכולה למנוע בצורה הרבה יותר משמעותית אפשרויות פריצה. ניתן למצוא דלתות הזזה עשויות מחומרים שונים, בין אם מדובר בזכוכית, עץ, אלומיניום ועוד.

במאמר זה אנחנו נלמד איך פועל מנגנון של דלת הזזה ומה נדרש בשביל להתקין אותה. יש לציין, אנחנו יכולים להתקין את הדלת בשלב הבנייה, אך אנחנו יכולים גם לעשות זאת בשלבים יותר מתקדמים, כולל אם אנחנו רוצים להחליף דלת ציר מותקנת בדלת מסוג זה, בתנאי שיש לנו מקום פנוי לשם כך.

איך פועל מנגנון לדלת הזזה

בשביל שנוכל להתקין דלת הזזה במבנה, אנחנו צריכים כאמור להחליט איך בדיוק נעשה זאת. יש לנו מספר אפשרויות:

אפשרות אחת, להתקין את הדלת על הקיר, קרי באופן מקביל. במקרה כזה, עלינו לקחת בחשבון שאנחנו צריכים שטח קיר של לפחות 1.1 מטר, וכן אנחנו צריכים לזכור שלא נוכל להשתמש בחלק של הקיר עליו מותקנת הדלת.

אפשרות שנייה, להתקין את הקיר בתוך כיס. לשם כך, אנחנו צריכים להזמין איש מקצוע שההתמחות שלו היא תיקון דלתות הזזה שידע לייצר מנגנון של כיס אוויר בתוך הקיר אליו תיכנס הדלת. מדובר לרוב על קיר גבס והשטח של הכיס צריך להיות לפחות 1.5 מטר

יש לנו גם אפשרות להתקין מנגנון דלת הזזה מתקפל. אם אין לנו מספיק שטח קיר, אז אנחנו יכולים פשוט לקפל את הדלת כשאנו מזיזים אותה. בצורה כזו חוסכים מקום וגם חוסכים עבודה לשם התקנתם.

בכל מקרה, המנגנון חייב לכלול מסילות, לרוב הן מותקנות למעלה ולמטה, עליה "תסע" הדלת בשביל שיהיה ניתן לפתוח ולסגור אותה. מעבר לכך, עלינו להתקין מנגנון נעילה לדלת הזזה שיתאים לצרכים שלנו על פי המיקום שלה.

מה יש לקחת בחשבון לפני שמתקינים דלת הזזה

כאמור, אנחנו צריכים לקחת בחשבון את גודל הדלת ושטח הקיר שאנחנו צריכים בשביל להתקין אותה. כמו כן, אנחנו צריכים לחשב את העובי של הדלת, את אורך המסילות וכן את מנגנון הנעילה שלה.

חשוב להקפיד על כך שיהיה ניתן להזיז את הדלת בצורה שקטה, בטוחה ונוחה, על מנת שלא תיגרם אי נוחות למי שמשתמש בה. רצוי גם להקפיד שהדלת תהיה עבה מספיק בשביל שתהיה מבודדת טוב יותר.

השאר תגובה
אולי יעניין אותך גם...
כתבות אחרונות

מעוניינים לדעת מחיר מראש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן