סוגי מנעולים לדלתות הזזה מזכוכית

דלתות הזזה מזכוכית
תוכן עניינים

בעוד שדלתות הזזה מזכוכית יכולות ליצור אמירה עיצובית יפה ופונקציונלית, הן יכולות להיות פחות מאובטחות מדלתות רגילות. לדלתות הזזה יש חולשות השונות מאלה הקשורות לדלתות עץ או פלדה מסורתיות. בעלי בתים רבים מודעים לסיכונים הכרוכים בדלתות הזזה ועלולים להירתע מהתקנתן בנכס שלהם. עם זאת, ישנם כמה צעדים פשוטים יחסית שתוכלו לנקוט כדי להבטיח שדלת ההזזה שלכם מאובטחת.

השלב הראשון הוא קביעת נקודות התורפה של מערכת דלת זכוכית הזזה. לאחר מכן נסתכל על האפשרויות לחיזוק דלת ההזזה. כמו כן, אנו מספקים מידע על התקנת מנעולים חדשים או החלפת המנעולים הקיימים ואילו סוגי מנעולים הם הטובים ביותר לאבטחת דלתות אלו.

מדוע דלתות הזזה מזכוכית הן פחות מאובטחות

 • לעתים קרובות דלתות הזזה אינם נעולות
 • ניתן לראות דרכם את חלקי הבית
 • הם עשויים מזכוכית מחוסמת
 • לעתים קרובות הם נמצאים בחצר האחורית שלך, מחוץ לטווח העין שלכם.

איך רוב הפריצות לבתים נעשות דרך דלת ההזזה מזכוכית?

לפני שנדבר על תיקון דלתות הזזה , עלינו להתייחס לאופן שבו פורצים עשויים להיכנס מלכתחילה.

עקיפת המנעול

כפי שהזכרנו בקצרה, המנעולים ברוב דלתות הזכוכית ההזזה הם למעשה רק תפסים. האם זה כל מה שצריך לעמוד בין הפורץ לבין הבית שלך?

הרמת הדלת מחוץ למסגרת שלה

באמצעות ברזל, פורץ יכול ממש להרים דלת הזזה, להזיז אותה מהפסים ולהרחיק אותה מהמסילה. כיצד זה אפשרי? איך לדעתך הדלת הוכנסה למסגרת כשהיא נוצרה? הפורץ פשוט מבצע הנדסה הפוכה של תהליך ההתקנה.

שוברים את הזכוכית

לבסוף, אם הפורץ נואש מספיק, הוא עלול פשוט לפרוץ דרך הזכוכית.

הדרך הטובה ביותר להפחית את הסיכון היא קודם כל להכיר בו ולהכין את עצמכם אליו בעזרת חברת Fixdoor. אם אתם מעוניינים לישון בראש שקט, פנו אלינו עוד היום ונשמח לעזור לכם בבחירת המנעול המתאים לדלת ההזזה שלכם!

האם ניתן לנעול דלתות הזזה בצורה מאובטחת?

מנעולי המפעל הסטנדרטיים המותקנים על דלתות הזזה מזכוכית אינם בדרך כלל באיכות הגבוהה ביותר. בחלק מדגמי הדלתות עם מסגרות ויניל, המחבר ומנגנון הבריח אפילו לא עוברים דרך מסגרת העץ או המתכת החזקה יותר כדי לספק אבטחה נאותה. מנעולן מומחה יכול לעזור לקבוע אם הוא מספק רמת אבטחה נאותה. ברוב המקרים המנעול יזדקק לחיזוק או החלפת מנעול לדלת זכוכית.

חיזוק ואבטחת דלת הזזה מזכוכית

ניתן להוסיף חומרה מסוימת לדלת הזזה כדי להקשות על הפתיחה בכוח.

  1. סורגי אבטחה – ניתן לקנות סורגי מתכת חזקים המתקפלים למקומם ונצמדים לדלת כדי לנעול אותה למקומה.
  2. הוספת מנעול שני – כאשר החלפה אינה אפשרית, עדיין ניתן להוסיף אבטחה נוספת על ידי התקנת מנעול משני. רוב מנעולי זכוכית הזזה נלווים מותקנים בקצה האחורי של דלת הזכוכית או לאורך המסילה העליונה לאורך המסגרת.
  3. החלפת המנעול המקורי – בעלי בתים רבים מחליטים בסופו של דבר להחליף את המנעול המקורי של הדלת בשביל הגנה טובה יותר. בגלל הדרך הייחודית שבה פועלות דלתות הזזה, עדיף לוודא שהמנעול יעבוד כפי שהוא נועד על ידי התקנתו המקצועית. כמו כן, מומלץ להתייעץ איתנו לגבי הסוגים הטובים ביותר של מנעולים לדלת הזזה מזכוכית גם כמובן לגבי ידיות לדלתות זכוכית.
  4. חיישני דלת אבטחה – זה לא תחליף לדלת מאובטחת אבל חיישנים המחוברים לאזעקה עשויים לעזור להפחיד פורץ בשעת המעשה.
  5. גלאי שבירת זכוכית – דומה מאוד לחיישן דלת, גלאי שבירת זכוכית יישמע כאשר הזכוכית נשברת. שוב, רק האזעקה שנשמעת לאחר מכן עשויה להספיק כדי להפחיד את הפורץ.

סוגי מנעולים לדלתות הזזה

אם אתם מחפשים להגן על הבית שלכם, מקום טוב להתחיל בו הוא דלת הזזה מזכוכית. נקודות כניסה אלו נחשבות לנקודת תורפה בכל הנוגע לפריצות למגורים. שקלו להחליף את המנעול הסטנדרטי בדלת במנגנון המעניק רמת אבטחה גבוהה יותר.

ריכזנו לכם את המנעולים הנפוצים היום:

מנעולי דלת הזזה עם שני בריחים

סוג אחד פשוט שנועד לאבטח דלתות הזזה נקרא מערכת נעילה עם שני בריחים. הם פשוטים להתקנה וניתנים להתקנה בכל גובה על הדלת. מנעול עם שני בריחים פועל על ידי החלקת בריח פלדה חזק לתוך המסגרת כאשר הוא מועבר למצב נעילה. מערכת זו מוסיפה רמה נוספת של הגנה לבריח.

מנעולים חכמים לדלתות הזזה מזכוכית

הטכנולוגיה החדשה הזו מחוללת מהפכה באופן שבו אנו מאבטחים את הבתים שלנו. ישנם כמה סוגים של מנעולים חכמים לדלתות הזזה. לדוגמה, מנעול חכם לדלת זכוכית עם אפשרות פתיחה ללא מפתח המאפשרת לבעלי בתים לנעול ולפתוח דלת הזזה מזכוכית בעזרת קוד, בלותות', אפליקציה ואפילו WIFI. ניתן להפעיל את המנעול החכם מבפנים או מחוצה לו. שימוש מסוג זה של מנעול חכם בדרך כלל מגביר את האבטחה מכיוון שהם חזקים יותר ועמידים יותר בפני חבלה ממנעולי דלתות רגילות. בנוסף, בעלי בתים מדווחים על שמירה על דלת נעולה לעתים קרובות יותר מכיוון שקל כל כך לפתוח אותה בעת הצורך. הם גם קלים יותר לפתיחה מאשר מנגנון נעילה מסורתי עם מפתח במקרה של שריפה או סוג אחר של חירום.

אל תזלזלו באבטחת הבית – פנו למומחים של Fixdoor

חברת Fixdoor מתמחה בתחום תיקון דלתות זכוכית ובמתן פתרונות אבטחה לדלתות הזזה מזכוכית. אם אתם מעוניינים לשמוע עוד בנושא, התקשרו אלינו עוד היום ונשמח לעזור לכם!

לחצו כאן או חייגו 054-8394216

השאר תגובה
אולי יעניין אותך גם...
כתבות אחרונות

מעוניינים לדעת מחיר מראש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן